Etkinlikler

Mingi Tav ile İmzalanan İşbirliği Anlaşması

3 Şubat

Mingi Tav derneği ile Yerel Tarih ve Kültür Derneğinin imzaladığı işbirliği anlaşması ile Kafkasya ve Karaçay Türklerinin tarihi ile ilgili binlerce elyazması ve nadir eser Otrar Türk Dünyası Dijital Kütüphanesinde yerini alacak.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Rusya Bilimler Akademesi Sibirya Bölümü Devlet Kütüphanesi ile İşbirliği Anlaşması

3 Ekim

“Otrar” Türk Dünyası Dijital Kütüphanesi projesi çerçevesinde Rusya Bilimler Akademisi Sibirya Bölümü Devlet Kütüphanesi ile “YERTAD” Yerel Tarih ve Kültür Derneği arasında ikili işbirliği Anlaşması imzalandı.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

V. Uluslararası Kitap Sibiryası Festivali

2 Ekim

“Bilgi Toplumu Kitap Kültürünün Öncelikleri” konulu Uluslararası Kitap Forumu’nda ”Otrar” Türk Dünyası Dijital Kütüphanesini tanıttık.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Kazakistan Cumhuriyeti Milli Akademik Kütüphanesi

11 Eylül

11.09.2019 tarihinde Otrar Türk Dünyası Dijital Kütüphanesi projesi çerçevesinde Kazakistan Cumhuriyeti Milli Akademik Kütüphanesi ile Yerel Tarih ve Kültür Derneği (YERTAD) arasında ikili işbirliği Anlaşması imzalandı.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanlığı El Yazmaları ve Nadir Eserler Milli Merkezi ile İşbirliği Anlaşması

10 Eylül

“Otrar” Türk Dünyası Dijital Kütüphanesi projesi çerçevesinde Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanlığı El Yazmaları ve Nadir Eserler Milli Merkezi ile “YERTAD” Yerel Tarih ve Kültür Derneği arasında ikili işbirliği Anlaşması imzalandı.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Kazakistan Cumhuriyetin Bağımsızlık Günü Konseri

14 Aralık

Kazakistan Cumhuriyetin Bağımsızlık Günü münasebeti ile Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliğinin  destekleri Keçiören Belediyesinin ev sahipliğinde bağımsızlık günü konseri gerçekleştirilmiştir.    

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Haritalarda Türkistan ve Arşivlerde Osmanlı – Kazak İlişkileri sergisi

30 Kasım

30 Kasım 2018 tarihinde Yerel Tarih ve Kültür Derneği (YERTAD), “Haritalarda Türkistan  ve Arşivlerde Osmanlı – Kazak İlişkileri” sergisinin açılışını Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı, Kaza|kistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Köktuğ Kazak Kültür Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdi.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Sergi

26 Ekim

26 Ekim 2018 tarihinde “Osmanlı’dan Cumhuriyete Türkistan ve Osmanlı Devlet Arşivlerinde Türk-Kazak ilişkileri” isimli sergimiz, Ankara’ da Milli Kütüphane Sergi salonunda açıldı.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Osmanlıdan Cumhuriyete Haritalarda Türkistan – Osmanlı Arşivlerinde Türk Kazak İlişkileri Sergisi

9 Eylül

KÖK TUĞ Kazak Kültür Derneğinin kuruluş etkinliğinde YERTAD Yerel Tarih ve Kültür Derneği olarak Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği bahçesinde Derneğinin arşivinde bulunan Osmanlıdan Cumhuriyete Haritalarda Türkistan – Osmanlı Arşivlerinde Türk Kazak ilişkileri sergisinin açılışı yapılmıştır.  

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Osmanlı’dan Cumhuriyete Haritalarda Türkistan ve Osmanlı Devlet Arşivlerinde Türk-Kazak İlişkileri Sergisi

9 Eylül

“Osmanlı’dan Cumhuriyete Haritalarda Türkistan ve Osmanlı Devlet Arşivlerinde Türk-Kazak İlişkileri” isimli sergimiz, Ankara’ da Milli Kütüphane Sergi salonunda açıldı.

DAHA FAZLA OKU
Etkinlikler

Makedonya Üsküp’te Sultan II. Abdülhamit Han Hatırasında Makedonya Sergisi

29 Ağustos

Dernek olarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının mali destekleri ile Makedonya Üsküp’te Sultan II. Abdülhamit Han Hatırasında Makedonya sergimizi açtık.

DAHA FAZLA OKU